Aplikacja internetowa, ustawianie sprzętu, dostępność cyfrowa

Aplikację pobieramy ze strony: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app
Po pobraniu instalujemy ją tak jak każdą inną aplikację. W systemie Windows uruchamia się ona wraz z uruchomieniem systemu. Pojawia się ikona w prawym dolnym rogu (w tak zwanym „podajniku”):
Ikonka TM w podajniku

Wygląd aplikacji jest nieomal taki sam jak programu uruchamianego w przeglądarce. Nie wszystkie funkcje są jednak w aplikacji dostępne. Na przykład ustawienia parametrów spotkania są obecnie tylko w przeglądarce. Dlatego zdarza się, że musimy przechodzić między oknami w trakcie pracy z programem. Można to wykonywa szybko posługując się kombinacją klawiszy Alt + Tab.
Konfigurowanie urządzeń

Jedną z zalet aplikacji jest możliwość przetestowania w niej urządzeń (kamera, mikrofon, głośniki). Po naciśnięciu na ikonkę w podajniku otwiera się menu z którego możemy wybrać „Ustawienia”. Ta sama funkcja jest dostępna po otwarciu aplikacji – jeśli naciśniemy klawisz Ctrl i trzymając go wciśniętym naciskamy przecinek (,):


Klikając w przycisk "Przeprowadź rozmowę testową" możemy wykonać połączenie z serwisem Skype i sprawdzić działanie naszych głośników i mikrofonu.


Dostępność cyfrowa

Osoby słabo widzące powinny mieć zainstalowaną aplikację MsTeams (nie łączyć się z przeglądarki). Po otwarciu aplikacji naciskamy równocześnie klawisze Ctrl i , (przecinek). Klikamy w „wysoki kontrast” i zamykamy okno.

Przy użyciu pary klawiszy Ctrl i = (równa się) możemy powiększać obraz. Pomniejszanie: Ctrl i – (minus)

Pełny wykaz klawiszy:

https://support.microsoft.com/pl-pl/office/skr%C3%B3ty-klawiaturowe-w-aplikacji-microsoft-teams-2e8e2a70-e8d8-4a19-949b-4c36dd5292d2
Last modified: Monday, 2 November 2020, 7:50 AM